menu_01
Úvodní stránka Rebel Bike
O společnosti Rebel Bike
Akce Rebel Bike
Půjčovna Rebel Bike
Jízdní kola, dětské vozíky, tažné tyče, prodej, stavba, servis, repase Rebel Bike
Fotogalerie a videogalerie Rebel Bike (1999 - 2011)
Bazar jizdních kol a komponentů Rebel Bike
Partneři a spolupracovníci Rebel Bike
Internetový obchod Rebel Bike
menu_11
Nadpis anketa
Proč nepoužívám jízdní kolo jako dopravní prostředek?
Celkem hlasovalo: 116614
Anketa paticka Nadpis fotogalerie
poslední vložená fotografie
Zdeněk Dokoupil a Tomáš Kvasnička na elektrokolech Orange Alpine 6e Factory na Singltreku pod Smrkem (podzim 2018)

počet fotografií: 31133

více
Fotogalerie paticka Nadpis anketa
Myslíte si, že je elektrokolo vhodné také na sportovní jízdu?
Celkem hlasovalo: 67458
Ano25456
Ne21708
Nevím20294
Anketa paticka Nadpis odkazy
Postav si svého Singulara!
Singular kalkulačka
vše o Singular Cycles
trvalý odkaz Singular Cycles
Cesky pohar patickaPůjčovna Rebel Bike, obecné informaceNadpis půjčovna
Půjčovna horských a skládacích kol, dětských vozíků, tažných tyčí a cyklosedaček
paticka Nadpis zboží z e-shopu
Teleskopické sedlovky Kind Shock
Kind Shock Drop Zone
Kind Shock Drop Zone R
Kind Shock Super Natural R
Zbozi z e-shopu paticka Nadpis návštěvnost

Top list

Navrcholu.cz


Seo Servis

Navstevnost paticka
space
Detail článku

Ukazatel stavu baterie EV Bike

29.5.2014

poslat e-mailem tisk

Sada EV Bike je univerzální a je také univerzální i pro výběr baterie. Zákazník tak může zvolit buď  "vlastní" baterii nebo výrobcem doporučené EV Bike Battery. S ohledem na tuto vlastnost je i navržený způsob orientačního měření kapacity baterie.

Jak ukazatel stavu baterie funguje?

Indikátor stavu baterie měří stav vybití dle akutálního napětí na baterii. Vzhledem k tomu, že kapacita a napětí klesá společně, jedná se o vhodnou orientační metodu měření. V případně, že má baterie již značně vyčerpanou kapacitu, začne se snižovat napětí a to se projeví úbytkem znaků na indikátoru stavu - napětí baterie.

Lithiové baterie EV Bike jsou velmi kvalitní a obsahují značkové články Samsung. Tato technologie je schopna dodávat energii plynule bez výrazného poklesu napětí na baterii. Laicky řečeno "baterie jsou tvrdé a neklesají pod zátěží". Právě tato vlastnost se velmi pozitivně projevuje na výkonu a jízdním komfortu.

Díky neklesajícímu napětí je výkon téměř stejný jako u plně nabité baterie a to i když baterie je například již z 80% vyčerpána. Naproti tomu olověná baterie, která má úbytek napětí vůči kapacitě přímo úměrný, znamená pro zákazníka přímo úměrný pokles výkonu. Porovnání lithiové a olověné baterie je vidět na grafu.

Porovnání průběhu vybíjení lithiové a olověné baterie

Na základě výše uvedených faktů, které jsou dány fyzikálními vlastnostmi složení baterie, bude orientační měření fungovat odlišně u olověné a lithiové baterie. U olověné baterie, díky lineární křivce vybíjení, bude snížení kapacity přímo úměrné úbytku napětí. Naopak u lithiové baterie budete mít plný výkon a napětí po dlouhou dobu a teprve před vyčerpáním baterie, dojde k úbytku napětí a tedy i symbolů na ukazateli LCD displeje.

LCD displej EV Bike (nábojový pohon)

Jak s ukazatelem stavu baterie pracovat?

Pokud používáte lithiovou baterii, platí vždy pravidlo, že po každé jízdě baterii nabiji do plné kapacity. Díky tomu máte vždy jistotu dlouhého dojezdu. Baterie EV Bike nemají žádný paměťový efekt a lze je tedy nabíjet vždy a v jakémkoliv stádiu vybití. Navíc se tím ani nezkracuje počet nabíjecích cyklů. Cyklus se počítá jako celý a to pokud - se jedná o 100% vybítí a nebo čtyři vybití o 25% (stále se jedná o jeden nabíjecí cyklus).

Maximální dojezd na baterii si můžete vypočítat například na Kalkulátoru EV Bike. Výběr baterie je tedy dobré dimenzovat na váš styl jízdy a průměrně ujeté kilometry. Pokud jezdíte každý den do práce 15 km a přes pracovní dobu baterii dobijete, nemusíte investovat do velké kapacity.

LCD displej EV Bike (středový pohon)

Naopak pokud jezdíte občas na výlety s dojezdy k 80 km pak se vyplatí investovat do vyšší kapacity. Z praxe víme, že 13Ah baterie je schopna dodat potřebnou energii na dojezd 80 km a v případě středového pohonu se dojezdy pohybují nad 150 km.

Proto je indikátor pouze varovnou kontrolkou a vy byste se měli snažit s energií pracovat tak, abyste se na hranici vybití nedostali. Průměrná doba nabíjení je 4-6 hodiny podle kapacity akumulátoru, proto je velmi vhodné svůj akumulátor udržovat vždy nabitý a nestarat se tak o dojezd. Zkrátka víte, že na to máte energii!

Vysokokapacitní baterie do rámu EV Bike Battery

29.5.2014


(Přečteno: 2581x  |  autor: M.Lachman  |  zdroj: http://i4wifi.cz  |  zpět )

Reklama
Elektrokolo - dopravní prostředek budoucnosti!

 

Novinky Rebel BikeNadpis hledání

Hledani patickaNadpis novinky

Ve spolupráci s časopisem Electric Bike Action CZ a Apache Bicycles jsme otestovali zcela nové trailové elektrokolo Apache Payat Comp 1.

více ]

Otestovali jsme extra silný pohon Bafang BBS-HD v kombinaci s baterií Apache Battery R7 614 Wh.

více ]

Sestavte si horské nebo sportovní elektrokolo Achilles s integrovaným středovým pohonem Bafang MaxDrive nebo Comp Drive Systems přesně podle vašich představ. Začněte vlastní barvou rámu, vyberte si léty prověřené komponenty a typ baterie s kapacitou přesně podle vašich požadavků.

více ]

Od středy 30.8. do pátku 1.9.2017 bude z důvodu účasti na cyklistickém veletrhu Eurobike 2017 ZAVŘENO. Děkujeme za pochopení.

více ]

Prohlédněte si nové video zaměřené na elektrifikovaná kola středovými pohony. Poznejte jak snadno jezdí do kopce, bez omezení z kopce, terénem nebo vodou.

více ]

Novinky paticka novinky emailem

zaregistrujte se pro zasílání novinek

rss 2.0
Nadpis RSS
Nadpis ČeMBA
trvalý odkaz ČeMBA
CeMBA paticka

  © 2001 - 2019 Rebelbike.com | Design arnemaDesign | Správa webu Rebel bike | Často kladené otázky (FAQ)

Rebelbike.com BBBparts.cz Detskevoziky.com Rohloff.cz Feltbikes.cz Singularbikes.cz Skladacikola.com
Najdete nás na Facebooku