menu_01
Úvodní stránka Rebel Bike
O společnosti Rebel Bike
Akce Rebel Bike
Půjčovna Rebel Bike
Jízdní kola, dětské vozíky, tažné tyče, prodej, stavba, servis, repase Rebel Bike
Fotogalerie a videogalerie Rebel Bike (1999 - 2011)
Bazar jizdních kol a komponentů Rebel Bike
Partneři a spolupracovníci Rebel Bike
Internetový obchod Rebel Bike
menu_11
Nadpis anketa
Proč nepoužívám jízdní kolo jako dopravní prostředek?
Celkem hlasovalo: 125778
Anketa paticka Nadpis fotogalerie
poslední vložená fotografie
Zdeněk Dokoupil a Tomáš Kvasnička na elektrokolech Orange Alpine 6e Factory na Singltreku pod Smrkem (podzim 2018)

počet fotografií: 31133

více
Fotogalerie paticka Nadpis anketa
Myslíte si, že je elektrokolo vhodné také na sportovní jízdu?
Celkem hlasovalo: 73398
Ano27504
Ne23709
Nevím22185
Anketa paticka Nadpis odkazy
Postav si svého Singulara!
Singular kalkulačka
vše o Singular Cycles
trvalý odkaz Singular Cycles
Cesky pohar patickaPůjčovna Rebel Bike, obecné informaceNadpis půjčovna
Půjčovna horských a skládacích kol, dětských vozíků, tažných tyčí a cyklosedaček
paticka Nadpis zboží z e-shopu
Teleskopické sedlovky Kind Shock
Kind Shock Drop Zone
Kind Shock Drop Zone R
Kind Shock Super Natural R
Zbozi z e-shopu paticka Nadpis návštěvnost

Top list

Navrcholu.cz


Seo Servis

Navstevnost paticka
space
Detail článku

Více jak 1000 km s e-pohonem v terénu

24.6.2014

poslat e-mailem tisk

Od jara letošního roku testujeme na horském kole Maxbike Inari 27.5 středový pohon EV Bike Power Kit 250W v kombinaci s baterií EV Battery 36V/13 Ah. Do dnešního dne jsme převážně v těžkém terénu podhůří Jizerských hor najezdili více jak 1000 km.

Horské elektrokolo Maxbike Inari 27.5 EV Bike 250W (baterie EV Baterry 36V/13 Ah)

Naším hlavním cílem je ověřit, zda-li je tento typ středového pohonu vhodný pro dlouhodobé používání na terénním kole jako v případě pohonu Bosch. Také nás zajímá reálný asistovaný dojezd na jedno nabití baterie (36V/13 Ah).

Přibližně po dvouměsíčním provozu jsme na kole vyměnili stávající odpruženou vidlici za Suntour Raidon XC-LO-R a zapletená kola Remerx Lite 27.5. Původní odpruženou sedlovku jsme nahradili teleskopickou Kind Shock i900, kazetu 11-32 zubů jsme vyměnili za 11-34 zubů a navíc jsme přidali vodítko řetězu. Všechny uvedené změny se projevily na lepších jízdních vlastnostech.

Horské elektrokolo Maxbike Inari 27.5 EV Bike 250W (baterie EV Baterry 36V/13 Ah)

Jak již bylo dříve zmíněné, na elektrokole máme do dnešního dne najeto více jak 1000 km. Souběžně jsme středový pohon také testovali na celoodpruženém horském kole Specialized Epic, cyklokrosovém kole Singular Kite a horském kole Maxbike Malawi 29 (celkem jsme na těchto kolech najezdili 800 km).

A jaké jsou naše dosavadní zkušenosti? Více než pozitivní - jízdní vlastnosti a funkčnost středového pohonu v terénu je zcela bezchybná a když k tomu připočteme možnost nastavení maximální rychlosti asistence (mimo veřejné komunikace), v našem případě 45 km/h, stává se z jízdy opravdová radost.

Klára Štěpánová na horském elektrokole Maxbike Malawi 29 EV Bike 250W (Jizerské hory, jaro 2014)

Není se tak čemu divit, když jeden z našich "testerů" po zhruba 20-ti kilometrové jízdě prohlásil "na tomhle elektrokole dostává cyklistika zcela novou dimenzi". Kolo vás totiž nijak nelimituje, prudké výjezdy již nejsou problémem a jediné reálné omezení je v jezdci samotném.

Počáteční obavy z relativně velkého převodníku (46 zubů) se brzy ukázaly jako neopodstatněné. Zpřevodování v pohonu je totiž navržené tak, že na nejlehčí převod umožňuje vyjíždět i velmi prudké a dlouhé kopce rychlostí 7 km/h a naopak z kopce šlapat až do rychlosti 50 km/h.

Klára Štěpánová na horském elektrokole Maxbike Malawi 29 EV Bike 250W (Jizerské hory, jaro 2014)

Dojezd v terénu na jedno nabití baterie, při nastavené maximální rychlosti kdy pohon vypíná na 45 km/h a třetím, tedy nejvyšším stupeni asistence, nám ani jednou neklesl pod 65 km. Je nutné podotknout, že se pohon při tomto nastavení prakticky "nezastaví" a asistuje v případě šlapání nepřetržitě.

A jak je to ve skutečnosti s váhou elektrokola? Ta se odvíjí od váhy samotného kola + 6.5 kg. Máte-li tedy například kolo o váze 10.4 kg, výsledná váha pak činí 17 kg, přičemž většina elektrokol na trhu váží 20 a více kilogramů.

I v případě elektrokola platí pravidlo - čím lehčí kolo máte, tím se vám s ním v technických pasážích snadněji manipuluje. Neplatí však pravidlo, že váha kola má vliv na akceleraci. Ta je výrazně ovlivněná výkonem a kroutícím momentem pohonu - v našem případě 250W a 80 Nm.

Horské elektrokolo Maxbike Inari 27.5 EV Bike 250W (Jizerské hory, jaro 2014)

Naše testovací elektrokolo Maxbike Inari 27.5 EV Bike 250W váží velmi slušných 19.3 kg. Díky skvělému vyvážení (středový pohon v kombinaci s baterií v rámu minimálně "narušuje" těžiště) se elektrokolo při technické jízdě z kopce snadno nadlehčuje a je tak minimálně defektové. Za celou dobu jsme měli pouze jeden defekt předního kola.

Pohon je tak tichý, že ho za jízdy prakticky neslyšíte. Začátek asistence je velmi poklidný a nijak "neškube" a to samé platí v případě, kdy přestane jezdec šlapat (odpojení pohonu je okamžité) Vše má "na svědomí" integrovaná volnoběžka v kombinaci s inteligentními čidly.

Klára Štěpánová na horském elektrokole Maxbike Malawi 29 EV Bike 250W (Jizerské hory, jaro 2014)

V případě, že pohon zcela vypnete, neklade žádný odpor. Když protočíte klikami směrem dozadu, řetěz pohánějící vícekolečko, zůstává zcela v klidu. I přesto, že je součástí pohonu také akcelerátor umístěný na levé straně řidítek, díky kroutícímu momentu 80 Nm ho prakticky nevyužíváme.

Již nyní se těšíme na zcela nový typ středového pohonu EV Bike Power Kit 750W a kroutícím momentu až 100 Nm, který je vhodný především pro náročnou horskou cyklistiku jako například enduro nebo freeride). Testovat ho budeme na celoodpruženém horském kole.

Mohlo by vás zajímat

Testovací horské elektrokolo Maxbike Inari 27.5 EV Bike 250W

22.3.2014


(Přečteno: 2798x  |  autor: Z.Dokoupil  |  zdroj: http://www.elektrobikes.cz  |  zpět )

Reklama
Elektrokolo - dopravní prostředek budoucnosti!

 

Novinky Rebel BikeNadpis hledání

Hledani patickaNadpis novinky

Ve spolupráci s časopisem Electric Bike Action CZ a Apache Bicycles jsme otestovali zcela nové trailové elektrokolo Apache Payat Comp 1.

více ]

Otestovali jsme extra silný pohon Bafang BBS-HD v kombinaci s baterií Apache Battery R7 614 Wh.

více ]

Sestavte si horské nebo sportovní elektrokolo Achilles s integrovaným středovým pohonem Bafang MaxDrive nebo Comp Drive Systems přesně podle vašich představ. Začněte vlastní barvou rámu, vyberte si léty prověřené komponenty a typ baterie s kapacitou přesně podle vašich požadavků.

více ]

Od středy 30.8. do pátku 1.9.2017 bude z důvodu účasti na cyklistickém veletrhu Eurobike 2017 ZAVŘENO. Děkujeme za pochopení.

více ]

Prohlédněte si nové video zaměřené na elektrifikovaná kola středovými pohony. Poznejte jak snadno jezdí do kopce, bez omezení z kopce, terénem nebo vodou.

více ]

Novinky paticka novinky emailem

zaregistrujte se pro zasílání novinek

rss 2.0
Nadpis RSS
Nadpis ČeMBA
trvalý odkaz ČeMBA
CeMBA paticka

  © 2001 - 2020 Rebelbike.com | Design arnemaDesign | Správa webu Rebel bike | Často kladené otázky (FAQ)

Rebelbike.com BBBparts.cz Detskevoziky.com Rohloff.cz Feltbikes.cz Singularbikes.cz Skladacikola.com
Najdete nás na Facebooku